Οι Παγκόσμιοι Πρωταθλητές είναι ακόμα ζωντανοί 'Μέσι ξεκίνα να τρέχεις γιατί μας γαμ...' Ιστορίες από τον κόσμο των Μουντιάλ Πρόγραμμα αγώνων Μουντιάλ 2018 Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Παγκοσμίου Κυπέλλου

11 Μαρ 2017

Τα γκολ στο 90΄ δίνουν νίκες στον Ατρόμητο

O Ατρόμητος έφτασε τις έξι νίκες με γκολ στα τελευταία λεπτά στο φετινό πρωτάθλημα. Οι «κυανόλευκοι» εξακολουθούν να χτυπούν προς το φινάλε των αγώνων τους και θύμα για δεύτερη φορά ήταν ο Ηρακλής. Οπως και στο ματς του πρώτου γύρου στο Καυτανζόγλειο με τον Μάρτιν Τόνσο, που είχε σκοράρει ένα πολύ όμορφο γκολ (1-2 στο 88'), έτσι και σε αυτό του δευτέρου γύρου, την Κυριακή στο Περιστέρι, ο Θωμάς Βασιλείου πέτυχε το γκολ της νίκης στο 91'.
Ο Τόνσο έχει χαρίσει ακόμα τρεις νίκες. Συγκεκριμένα, στο μυθικό 4-3 στη Τούμπα επί του ΠΑΟΚ, όταν πανηγύρισε το νικητήριο γκολ στο 90', στο 2-0 επί του Λεβαδειακού, όταν και... καθάρισε το ματς στο ίδιο λεπτό (2-0), αλλά και στο 2-1 με αντίπαλο την Ξάνθη (επίσης εντός έδρας), σημειώνοντας το τέρμα που έκρινε το ματς στο 85'. Νίκη στο 90' έχει υπογράψει και ο Νικολά Ντιγκινί, την περασμένη αγωνιστική στο εκτός έδρας 1-0 σε βάρος της Βέροιας. Αντίθετως, στο φινάλε έχει... πληγωθεί μόνο από τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Πέδρο Κόντε να ισοφαρίζει στο 94' σε 1-1. Αξίζει να αναφέρουμε ότι 6 γκολ από το 85' και μετά, εκτός από τον Ατρόμητο, έχει πετύχει μόνο ο Ολυμπιακός.
Πηγή: atromitistas.gr