24 Ιαν 2018

Ο Ολυμπιακός δεν δέχεται εύκολα γκολ

Ο Ολυμπιακός προέρχεται από εννέα συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα. Στις πρώτες πέντε δέχτηκε γκολ, ενώ στις υπόλοιπες τέσσερις, διατήρησε το μηδέν στην εστία του. Όπως βλέπουμε λοιπόν, αυτό είναι έργο όλων, η ομάδα έχει βελτιωθεί αμυντικά και το καλύτερο από όλα, είναι πως και ο Σίλβιο Προτό είναι εκεί, όποτε χρειάζεται. Μάλιστα, η τελευταία φορά που είδε την εστία του να παραβιάζεται, ήταν στο 1-4 επί του Παναιτωλικού, με την... άπιαστη κεφαλιά του Μπιορν Ένγκελς, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του συμπατριώτη του.
Εκείνη τη στιγμή, το σκορ έγινε 1-1 στο 27ο λεπτό. Από εκείνο το σημείο και μετά έως και τον αγώνα με την Ξάνθη για το πρωτάθλημα, ο Ολυμπιακός δεν έχει δεχτεί κανένα τέρμα, κάτι που σημαίνει πως εδώ και 423 αγωνιστικά λεπτά, ο Προτό δεν έχει δεχτεί γκολ.