21 Μαρ 2021

Αυτοκτονία Παναθηναϊκού στη Τρίπολη

Ιδανικός αυτόχειρας ήταν ο Παναθηναϊκός στην Τρίπολη παραχωρώντας καταδικαστική ισοπαλία με 2-2 στον Αστέρα Τρίπολης, δεχόμενος την ισοφάριση το 97’ από τον τερματοφύλακα Παπαδόπουλο που διαμόρφωσε το τελικό 2-2 σε ένα ματς θρίλερ. Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 0-2, χάρη σε δύο γκολ του Φεντερίκο Μακέντα μέσα σε δύο λεπτά (58’, 60’), ο Αστέρας μείωσε στο 84’ με τον Λουίς Φερνάντεθ και το ματς έγινε γκραν γκινιόλ στα τελευταία λεπτά, με τους Αρκάδες να ισοφαρίζουν με τον τερματοφύλακά τους στην τελευταία φάση του ματς! Οι πράσινοι αν και είχαν τη μεγάλη ευκαιρία να φύγουν με το διπλό από την Τρίπολη, δεν τα κατάφεραν, αφού πλήρωσαν την οπισθοχώρησή τους από το 76′ και μετά. Το 2-2 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με το τριφύλλλι να… αυτοκτονεί και να το πληρώνει στην πρεμιέρα των πλέι οφ.