21 Φεβ 2021

Απόλυτο αφεντικό ο ΠΑΟΚ στη Τούμπα

Πλήρης εμφάνιση και ολοκληρωτική κυριαρχία για τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ο οποίος επικράτησε άνετα της Λαμίας με 4-0. Ο Δικέφαλος έβγαζε… φωτιές στην επίθεση, είχε περισσότερες από 20 τελικές προσπάθειες και δεν αντιμετώπισε προβλήματα από τον αντίπαλό του. Ο ΠΑΟΚ ήταν ο κυρίαρχος του αγώνα από το ξεκίνημά του και έψαξε ορθολογικά να βρει τρόπους να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή. Με πολλές πάσες και συνεργασίες, ο Δικέφαλος έψαξε το γκολ και τελικά το βρήκε στο 18ο λεπτό. Ο Τζόλης ήταν αυτός που πάσαρε στον Μπάμπα, και ο τελευταίος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με δυο γρήγορα γκολ. Στο 48′, μετά από υπέροχη κάθετη πάσα του Ζίβκοβιτς, ο Τζόλης με σουτ έκανε το 2-0 για τον ΠΑΟΚ. Στο 51′, μετά από ωραία προσπάθεια και πάσα του Ροντρίγκο, ο Ουάρντα έκανε το 3-0. Στο 64′, ο Ζίβκοβιτς είχε δοκάρι σε μονοκόμματο σουτ, αλλά ένα λεπτό αργότερα, με νέο σουτ-βολίδα ο Σέρβος έκανε το 4-0. Από το 70′ και μετά, ο ΠΑΟΚ έριξε αισθητά τον ρυθμό του και ήταν λίγες οι φορές που σημειώθηκε κάτι αξιοσημείωτο στις δυο εστίες. Μία από αυτές στο 85′, όταν το τακουνάκι του Σφιντέρσκι απέκρουσε ο Κατσίκας και το σουτ του Λάμπρου έφυγε άουτ. Τελικά, το 4-0 παρέμεινε ως το φινάλε…