11 Φεβ 2021

Ο Κρμέντσικ θέλει να μείνει στον ΠΑΟΚ αλλά πως;

Ο Κρμέντσικ σε δέκα ματς με τον ΠΑΟΚ έφτασε τα πέντε γκολ κι έχει και μία ασίστ. Επίσης είναι μέσα σε πάρα πολλές τελικές της ομάδας. Ένα γκολ ανά δύο αγώνες για τον Κρμέντσικ, ωστόσο, σύμφωνα με τον χρόνο συμμετοχής που έχει σημειώνει ένα γκολ ανά 105 λεπτά. Ένα γκολ σε κάτι παραπάνω από ένα 90λεπτο. Ο υψηλόσωμος επιθετικός, ο οποίος είναι δανεικός από τη Μπριζ μετά τον αγώνα με τη Λαμία είπε ότι θέλει να μείνει στον ΠΑΟΚ και μάλιστα πιστεύει ότι αυτό θα γίνει. Το θέμα είναι το πώς. Με τη Μπριζ δεν έχει μπει οψιόν αγοράς. Αν οι Βέλγοι θελήσουν να τον κρατήσουν ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Το ζητούμενο είναι τι θα ζητήσει η Μπριζ, εφόσον δεν τον έχει στα πλάνα της. Αν επιμείνει σε ποσό 5-6 εκατ. ευρώ, πολύ δύσκολα θα ικανοποιηθεί από τον ΠΑΟΚ. Πολλά θα εξαρτηθούν, άλλωστε, από την Ευρώπη. Χωρίς τρομερά έσοδα δεν είναι απλό μία ελληνική ομάδα να δίνει τόσα χρήματα.