15 Δεκ 2013

Ο ΠΑΟΚ έφαγε γκολ και μετά πέταγε...φωτιές

Η Καλλονή φιλοξένησε τον ΠΑΟΚ για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague, στη Νέα Σμύρνη, με τους Θεσσαλονικείς να φεύγουν με το τρίποντο, έπειτα από μία νίκη θριαμβευτικού χαρακτήρα. Οι παίκτες του Μαντζουράκη, έκαναν το… λάθος να προηγηθούν στο 6ο μόλις λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Περόνε, που θύμισε κάτι από… Πανένκα. Τι το ήθελαν όμως…; Οι φιλοξενούμενοι, από εκείνο το σημείο και μετά άρχισαν να ανεβάζουν κατακόρυφα την απόδοσή τους και κατάφεραν να κάνουν μία μεγάλη ανατροπή. Αρχικά ο Ολίσε και στη συνέχεια ο Σαλπιγγίδης έκαναν το 1-2 κι έτσι έστειλαν την ομάδα τους στα αποδυτήρια, έχοντας πάρει κεφάλι στο σκορ! Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ μπήκε εξίσου δυνατά και έδωσε διαδικαστικό χαρακτήρα στον αγώνα. Με τα τέρματα των «Σάλπι» και Βούκιτς, αλλά και το αυτογκόλ του Αναστασιάδη, ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 1-5. Στο τέλος του ματς, ο Μανούσος με έναν "κεραυνό" έγραψε το τελικό 2-5! Ικανοποιημένος από τη νίκη της ομάδας του και τη συνολική απόδοση των ποδοσφαιριστών του εμφανίστηκε ο Χουμπ Στέφενς μετά τη νίκη επί της Καλλονής στη Νέα Σμύρνη. «Κάναμε ένα καλό πρώτο 30λεπτο, στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχαμε ένα μέτριο τέταρτο. Δεν κάναμε τίποτα το ιδιαίτερο. Στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να μπούμε πολύ καλά, καθαρίσαμε τον αγώνα και έτσι είχαμε την πολυτέλεια να κάνουμε και αλλαγές για να ξεκουράσουμε ποδοσφαιριστές. Αυτό που έχει σημασία είναι πως διατηρήσαμε μια καλή εικόνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και πήραμε τη νίκη», είπε ο τεχνικός του ΠΑΟΚ στην κάμερα της Nova.