10 Δεκ 2012

Αποκάλυψη ο Περογαμβράκης για τον ΟΦΗ

Ο Αλέξης Περογαμβράκης αποδεικνύεται στα τελευταία παιχνίδια σε χρυσή λύση για την επίθεση του ΟΦΗ. Ο 24χρονος επιθετικός κατάφερε να σκοράρει στο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στον Πανθρακικό, ισοφαρίζοντας σε 1-1, μπαίνοντας ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά. Μάλιστα το γκολ του αναδείχτηκε ως το κορυφαίο της 13ης αγωνιστικής. Την απόδοσή του αποφάσισε να επιβραβεύσει ο Νίκος Αναστόπουλος, ο οποίος κόντρα στον Ατρόμητο του έδωσε θέση βασικού στον ΟΦΗ, για πρώτη φορά φέτος. Και ο «Πέρο» σημείωσε και πάλι γκολ, έστω κι αν δεν κατάφεραν οι Κρητικοί να φύγουν από το Περιστέρι με το θετικό αποτέλεσμα. Σίγουρα όμως ο «Αναστό» κέρδισε μια επιπλέον λύση για την επίθεση, από έναν παίκτη που αποτελεί γέννημα-θρέμμα του ΟΦΗ. Ο νεαρός άσος έκανε τα πρώτα του βήματα στο ποδόσφαιρο στα τμήματα υποδομής του κρητικού συλλόγου, ενώ την περίοδο 2008-09 δόθηκε δανεικός στον ΠΑΟ Κρουσώνα στη Δ’ Εθνική. Στη συνέχεια επέστρεψε στον ΟΦΗ, και είχε 10 συμμετοχές στη Β’ Εθνική. Το καλοκαίρι του 2011 πήγε στον Ρούβα, όπου σημείωσε εννέα γκολ σε 18 αγώνες στη Football League 2. Στις αρχές της σεζόν και παρά τις δυσκολίες του συλλόγου, επέστρεψε στον ΟΦΗ και πλέον άρπαξε την ευκαιρία που του δόθηκε από τον Νίκο Αναστόπουλο και ελπίζει να καθιερωθεί στην ενδεκάδα.