24 Οκτ 2021

Η ΑΕΚ με ηγέτη τον Τσούμπερ πέρασε από τον Βόλο

Με πρωταγωνιστή και ηγέτη τον Στίβεν Τσούμπερ που είχε γκολ και δύο ασίστ, η ΑΕΚ πέρασε με 1-3 από το Βόλο και το Πανθεσσαλικό Στάδιο. Η ΑΕΚ στο 2ο ματς του Αργύρη Γιαννίκη στο πάγκο της έδειξε ώριμη και κυνική και νίκησε σε μία δύσκολη έδρα μία πολύ καλή ομάδα που κάνει… ζημιές στους μεγάλους. Ο Βόλος έχασε ευκαιρίες και πέναλτι στο α’ ημίχρονο και πέναλτι με τον Ρεγκατίν, αλλά η Ενωση με Καρίμ Ανσαριφάρντ (42′) και Στίβεν Τσούμπερ (45’+’5)… χτύπησε πριν την ανάπαυλα για το 0-2. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν πολλά στην επανάληψη και απλά μείωσε με σουτ του Ρίνερ στο 79′ με την μπάλα να βρίσκει πάνω στον Βράνιες και να αλλάζει πορεία. Στα τελευταία λεπτά του ματς ο Τσούμπερ έδωσε ακόμη μία ασίστ και ο Εχσάν Χατζισαφί από κοντά έκανε το τελικό 1-3.