7 Δεκ 2019

"Περίπατο" στο Αγρίνιο έκανε ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του στο Αγρίνιο και με σβηστές "μηχανές" έφτασε πανεύκολα στο 0-3 κόντρα στον εντελώς αδύναμο Παναιτωλικό σε αναμέτρηση για την 13η ημέρα του πρωταθλήματος της Super League 1. Οι ερυθρόλευκοι χωρίς να φορτσάρουν ιδιαίτερα καθάρισαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο.
Σκόρερς των τριών τερμάτων ο Ποντένσε στο 6' με ωραίο σουτ εντός περιοχής και ο Ελ Αραμπί με όμορφη καρφωτή κεφαλιά στο 41' και γυριστό κοντινό σουτ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός έκανε σαφώς συντήρηση και το 0-3 ήταν φυσική συνέπεια της έλλειψης διάθεσης από τους Πειραιώτες να φορτσάρουν, ενώ οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να απειλήσουν σε όλο το ματς παρά μόνο με το δοκάρι στο 33' του Αριγίμπι και στο 78' με διπλή ευκαιρία από Αριγίμπι και Ντίαζ.