8 Νοε 2019

Δεν υπάρχει ελπίδα με αυτόν τον Ολυμπιακό

Την 5η ήττα του στην Ευρωλίγκα μετά από 7 αγωνιστικές γνώρισε ο Ολυμπιακός το βράδυ της Πέμπτης. Αυτήν τη φορά, τον κέρδισε η Εφές με 86-67, για την οποία αρκούσαν δύο καλά δεκάλεπτα, το 2ο και το τελευταίο. Συνολικά, ο Ολυμπιακός απογοήτευσε ξανά. Ναι, ήταν καλός στην πρώτη περίοδο και στην τρίτη, αλλά με ένα 20λεπτο δεν νίκησε (σχεδόν) κανείς, ειδικά όταν απέναντί σου έχεις τόσο ποιοτική ομάδα.
Και η απογοήτευση είναι πολύ μεγάλη στον κόσμο. Το χειρότερο όλων είναι ότι δεν βλέπεις ελπίδα, κάτι να αισιοδοξείς, κάτι καλύτερο να περιμένεις για την επόμενη μέρα. Μακάρι, φυσικά, να πέσουμε έξω, αλλά δεν βλέπουμε φως...Έχοντας χάσει 5 αγώνες στους πρώτους 7 και με 3 ήττες σε 4 εντός έδρας ματς, όλα τα άλλα είναι περιττά...
Πηγή: redking.gr