Ο Μάνταλος 'ψάχνεται' να φύγει από την ΑΕΚ Έκατσαν στο χορτάρι να διαμαρτυρηθούν για τη διαιτησία Αδιανόητο γκολ από φάουλ πίσω από τη σέντρα Απίστευτη ασίστ με τακουνάκι στο Κόπα Άφρικα Σκοράρει...κοιτάζοντας αλλού!

10 Ιουν 2019

Στην Ευρώπη κυριαρχεί ο νόμος της Πορτογαλίας

Η Πορτογαλία σήκωσε το πρώτο Nations League της ιστορίας. Μετά το Euro, οι Πορτογάλοι κατέκτησαν και τη νεοσύστατη διοργάνωση, καθώς κέρδισαν με 1-0 στον τελικό την Ολλανδία. Στο 12ο λεπτό ο Σίλεσεν σταμάτησε το μακριό σουτ του Φερνάντες, όπως έκανε και στο 28’ σε κεφαλιά του Φόντε. Η Πορτογαλία ανέβηκε κι άλλο και στο 30’ ο Φερνάντες έπιασε νέο σουτ από δεξιά,
με τον Σίλεσεν να έχει ξανά την απάντηση ενώ στο 38’ ο Πορτογάλος μέσος δοκίμασε ξανά το πόδι του αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω. Στο 57’ μετά από λάθος του Φόντε ο Ντεπάι έκανε το γύρισμα και ο Πατρίσιο έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ και στο 60’ ήρθε το γκολ για την Πορτογαλία. Ο Γουέδες άλλαξε όμορφα με τον Μπερνάρντο Σίλβα και με όμορφο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έγραψε το 1-0. Οι «οράνιε» άγγιξαν την ισοφάριση στο 65ο λεπτό καθώς ο Ντεπάι πήρε αμαρκάριστος την κεφαλιά μέσα από την περιοχή των Πορτογάλων, αλλά ο Πατρίσιο είπε όχι ενώ στο 69’ ο Ντίας πρόλαβε σωτήρια κι έδιωξε πριν ο Πρόουμς πλασάρει από κοντά. Στο 79ο λεπτό το μακρινό σουτ του Ντε Ρουν, πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 80’ ο Σίλεσεν μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια το σουτ του Φερνάντες. Η Ολλανδία πίεσε πολύ στο τελευταίο δεκάλεπτο και στο 82’ ο Πατρίσιο έσωσε μετά από κοντινό πλασέ του Ντεπάι και από το κόρνερ ο Λ.Ντε Γιονγκ έκανε το σουτ με την πάλα να ξύνει το δοκάρι των Πορτογάλων.