21 Απρ 2019

Το μαρτύριο δεν έχει τέλος για τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός για ακόμα μια αγωνιστική δεν ήταν αυτός που έπρεπε, με αποτέλεσμα να ηττηθεί 2-0 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι. Οι «πράσινοι», που είχαν και πάλι αλλαγές στη σύνθεσή τους, δεν κατάφεραν να είναι ανταγωνιστικοί, δέχθηκαν δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και μοιραία ηττήθηκαν από την ομάδα του Νταμίρ Κάναντι που έχει εξασφαλίσει την ευρωπαϊκή έξοδο και βλέπει ακόμα και την 3η θέση.
Σκόρερ για τον Ατρόμητο ήταν οι Μπρούνο και Κουλούρης, σε δυο πανομοιότυπες φάσεις όπου σε στημένες μπάλες οι «πράσινοι» αδράνησαν και δεν είχαν σωστή αμυντική συμπεριφορά…Σε ένα ακόμα παιχνίδι, ο Γιώργος Δώνης παρέταξε μια ενδεκάδα που είχε αλλαγές. Έκανε αρκετές δοκιμές και είχε βασικό τον τερματοφύλακα Κότσαρη αλλά και τον νεαρό Αθανασακόπουλο. Οι «πράσινοι», ωστόσο, δεν είχαν καθόλου καλή εικόνα κυρίως επιθετικά. Το «τριφύλλι» δεν μπορούσε να αναπτυχθεί και δεν έφτιαχνε φάσεις, όμως, την ίδια ώρα δεν ήταν καλός και ο Ατρόμητος. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Δώνης πήγε να αλλάξει την κατάσταση αλλά δεν τα κατάφερε παρά την είσοδο των Εμμανουηλίδη και Χατζηθεοδωρίδη στο ματς. Ο Ατρόμητος από την πλευρά του, άρχισε σταδιακά να ανεβάζει την απόδοσή του, είχε κάποιες φάσεις ενώ οι «πράσινοι» έφταναν μέχρι την αντίπαλη περιοχή αλλά δεν κατάφερναν να κάνουν καλή επιλογή. Κάπως έτσι, δυο αδράνειες της άμυνας σε στημένες φάσεις ήταν αρκετές για να έρθουν τα δυο γκολ από Μπρούνο και Κουλούρη, έτσι ώστε να διαμορφωθεί το τελικό 2-0 και να πάρει ακόμα μια νίκη ο Ατρόμητος, με τον Παναθηναϊκό να συνεχίσει να απογοητεύει…