26 Αυγ 2016

Πρόκριση με περίπατο για τον ΠΑΟΚ

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα και χωρίς να φορτσάρει, ο ΠΑΟΚ επικράτησε της Ντιναμό Τιφλίδας με 2-0 στην Τούμπα και πήρε και τυπικά την πρόκριση στους ομίλους του Europa League. Ο Δικέφαλος δεν ανησύχησε σε κανένα σημείο του αγώνα, προηγήθηκε με 2-0 από το ημίχρονο, και πλέον περιμένει τους επόμενους αντιπάλους του. Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ ο οποίος μόλις στο 4ο λεπτό κατάφερε να φτάσει στο γκολ. Ο Ροντρίγκες, μετά από συνδυασμό με τον Περέιρα, έκανε δυνατό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή και έγραψε το 1-0 για τον Δικέφαλο, κάνοντας τα πράγματα ακόμα πιο απλά. O Τζαβέλλας με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή έκανε το 2-0 στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, κατά το οποίο η κατοχή ήταν 63%-37%, οι τελικές 7-3 και τα κόρνερ 3-0, όλα υπέρ του ΠΑΟΚ.