21 Μαρ 2015

Τι είχες ΠΑΟΚ, τι είχα πάντα...

Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα... Αυτό ταιριάζει  σε όσα είδαμε και σήμερα στον αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή. Η ομάδα της Θράκης κέρδισε δίκαια με 3-1 τον τραγικό στην άμυνα "Δικέφαλο", ο οποίος δεν μπορεί με τίποτα να αλλάξει την απογοητευτική εικόνα που παρουσιάζει τους τελευταίους μήνες.  Ο Πανθρακικός πανηγύρισε μία ιστορική νίκη, που του δίνει μεγάλες ανάσες στη προσπάθεια του για την παραμονή, καθώς επικράτησε για πρώτη φορά του ΠΑΟΚ με το άνετο 3-1, όντας καλύτερος και πιο αποτελεσματικός. Η ομάδα της Κομοτηνής προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με γκολ των Ντιγκινί και Τζάνη, τεράστιο το λάθος του Παπαγιαννόπουλου που έφερε το 2-0, στην επανάληψη μείωσε ο Παπαδόπουλος από θέση οφσάιντ, όμως ο Ίγκορ με αυστηρό πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής, έγραψε το τελικό 3-1. Τραγικός για ακόμα μία φορά εκτός έδρας ο Δικέφαλος, τα άκουσε για τα καλά από τους οπαδούς του που έφυγαν από το γήπεδο πριν την λήξη και αποδείχθηκε πως για αυτό το χάλι, δεν έφταιγε ο Άγγελος Αναστασιάδης. Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ γιούχαραν, κάθε φορά που ακούμπαγε την μπάλα, τον Τζαβέλλα, ο οποίος επέστρεψε ως αλλαγή αφού πλέον δεν βρίσκεται ο Αναστασιάδης στον πάγκο. Πλέον, περιορίζονται στο ελάχιστο και οι πιθανότητεςτου ΠΑΟΚ για την 2η θέση. Συγχαρητήρια στον Πανθρακικό έδωσε μετά την ήττα του ΠΑΟΚ ο Γιώργος Γεωργιάδης. «Δεν μπήκαμε καλά στο παιχνίδι. Ο Πανθρακικός ήταν πιο αποτελεσματικός, έκανε φάσεις και τα γκολ. Συγχαρητήρια στην ομάδα της Κομοτηνής. Έπαιξε πολύ καλά», δήλωσε ο προπονητής του ΠΑΟΚ.