5 Δεκ 2021

Σε τροχιά ανόδου ο Άρης

Ο Άρης πέτυχε επικράτησε με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης στο Κλεάνθης Βικελίδης και επέστρεψε στη πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας. Για πρώτη φορά την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο η ομάδα του Άκη Μάντζιου σημείωσε τρίτη σερί νίκη, ενώ κέρδισε για έκτο συνεχόμενο εντός έδρας ματς την ομάδα της Αρκαδίας.
Το τρίποντο, με το γκολ του Γκάμα στο 41΄, ήταν ιδιαίτερα σημαντικό για τον Άρη, που εκτός από μια εξαιρετική ομάδα, που έγινε ιδιαίτερα επικίνδυνη στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου, είχε να αντιμετωπίσει και την κόπωση, καθώς είχαν προηγηθεί το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και η αναμέτρηση κυπέλλου με τον ΟΦΗ. Ο Άρης ολοκλήρωσε με ιδανικό τρόπο την εβδομάδα, πετυχαίνοντας το τρία στα τρία. Από την πλευρά του ο Αστέρας Τρίπολης έδειξε πολύ καλά στοιχεία στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης.