27 Νοε 2021

Ξέσπασε στην Αρμάνι ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός με μία επική εμφάνιση μέσα στο Μιλάνο, πέτυχε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη με σκορ 72-93 ανεβάζοντας το ρεκόρ του σε 8-4 (όσο έχουν και οι Ιταλοί) και ανέβηκε στην 3η θέση της Ευρωλίγκας! Οι Πειραιώτες ήταν συγκλονιστικοί από την περιφέρεια, σκοράροντας 60 πόντους στο ημίχρονο, που αποτελεί την κορυφαία επίδοση στην ιστορία τους!
Η ελληνική ομάδα νίκησε σε ένα γήπεδο που φέτος δεν τα κατάφεραν ούτε η Μπαρτσελόνα, όυτε η Εφές, ούτε η ΤΣΣΚΑ. Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα παρουσιάστηκε εξαιρετική από την αρχή του αγώνα, κατάφερε να αιφνιδιάσει την Αρμάνι με ασύλληπτη ευστοχία στα τρίποντα και γρήγορα βρέθηκε να έχει μεγάλη διαφορά! Άπαντες περίμεναν αντίδραση των γηπεδούχων στην τρίτη περίοδο, όμως ο Ολυμπιακός, έπαιξε καλά στην άμυνα και δεν επέτρεψε στην Αρμάνι να κάνει come back στο ματς!