9 Μαΐ 2021

Αγγαρεία και δοκιμές παικτών στη Τρίπολη

Στη λευκή ισοπαλία 0-0 έμεινε ο Ολυμπιακός με τον Αστέρα στην Τρίπολη, σε ματς που τις εντυπώσεις κέρδισαν τα αρκετά νέα πρόσωπα των δύο ομάδων, με τους δύο τεχνικούς να βγάζουν συμπεράσματα για το ρόστερ και δη τον Πέδρο Μαρτίνς να τσεκάρει αρκετούς νέους παίκτες. Καραργύρης, Τζολάκης, Σουρλής, Καλογερόπουλος πήραν χρόνο συμμετοχής, από τον Μαρτίνς, σε έναν Ολυμπιακό που χτίζει από τώρα, για το "αύριο". Μικρή σημασία τα αγωνιστικά, ο Ολυμπιακός δεν έπιασε τα καλύτερα στάνταρ απόδοσης, αν και ήταν ανώτερος του Αστέρα Τρίπολης. Στο 17' μετά από τραγικό λάθος της άμυνας του Αστέρα ο Ανδρούτσος έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου που ήταν εκτός θέσης! Με Χασάν στο 22' και Μπουχαλάκη στο 24' οι επόμενες καλές στιγμές του Ολυμπιακού στο ματς. Ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με μία νέα άστοχη κεφαλιά του Χασάν στο 42' ο οποίος πήδηξε ολομόναχος στην καρδιά της περιοχής του Αστέρα. Στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός έπεσε. Αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες με το 0-0 να μην αλλάζει ως το τέλος.