12 Φεβ 2019

Ο Ντίας δίνει διαφορετικά στοιχεία στον Ολυμπιακό

Ο Πέδρο Μαρτίνς χρησιμοποίησε στο ματς με τον ΠΑΟΚ, στο δεύτερο ημίχρονο, τον Ζιλ Ντίας. Ο Πορτογάλος εξτρέμ έδειξε καλά στοιχεία και βοήθησε. Ήταν μέσα στη φάση του 48ου λεπτού, καθώς γύρισε την μπάλα για τον Γκερέρο που δεν την πρόλαβε για να σκοράρει. Επίσης, έχει κάνει το σουτ που απέκρουσε ο Πασχαλάκης
για να πάρει το... ριμπάουντ ο Ποντένσε και να διαμορφώσει το τελικό 3-1. Η ουσία είναι πώς ο 22χρονος εξτρέμ έδειξε για μια ακόμα φορά καλά στοιχεία. Ανεβάζει... στροφές, προσαρμόζεται ακόμα περισσότερο. Βρίσκει το ρόλο του μέσα στην ομάδα. Δείχνει πώς μπορεί να βοηθήσει αρκετά. Όπως είχε τονίσει ο τεχνικός του Ολυμπιακού όταν ήρθε ο συμπατριώτης του ακραίος, θα έδινε στους «ερυθρόλευκους» στοιχεία διαφορετικά από αυτά που δίνει οι άλλοι εξτρέμ. Αυτό φαίνεται κάθε φορά που αγωνίζεται.
Πηγή: gavros.gr