20 Νοε 2017

Ο Λιβάγια μιλάει πάντα...τελευταίος

Προφανώς και ειδικά στο ποδόσφαιρο ισχύει το σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση. Και αυτό που φέτος κάνει ο Μάρκο Λιβάγια στα ντέρμπι, έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με την τεράστια κλάση του. Ο Κροάτης φορ «μίλησε» τελευταίος στη Λεωφόρο. Κάτι που δεν έγινε για πρώτη φορά. Ο Λιβάγια έχει παίξει καθοριστικό ρόλο και στα τρια ντέρμπι που έχει δώσει μέχρι τώρα η ΑΕΚ. Απέναντι στον Ολυμπιακό, ο Κροάτης φορ έχει κάνει μαγική ενέργεια στο 90ο λεπτό και έχει δώσει ασίστ «πάρε – βάλε» στον Μάνταλο για το γκολ της ιστορικής ανατροπής με 3-2.
Στο ματς με τον ΠΑΟΚ, ο Λιβάγια έχει πετύχει το γκολ που έδωσε στην ΑΕΚ τη νίκη με 1-0. Και απέναντι στον Παναθηναϊκό, ο Κροάτης φορ ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό και έδωσε χρυσό βαθμό στην Ένωση. Σ’ αυτά τα κατορθώματα, που δεν είναι δα και λίγα, προσθέστε και τα δυο γκολ απέναντι στην Αούστρια (με το δεύτερο στο τελευταίο λεπτό). Βάλτε και τα εντυπωσιακά ματς που γενικώς έχει κάνει ο Κροάτης φορ. Και θα έχετε την πλήρη εικόνα για τα… μάγια που κάνει ο Λιβάγια. Ειδικά όταν πρόκειται για ντέρμπι. Όσο για το δέσιμο με την ομάδα; Απλώς ρίξτε μια ματιά στις δηλώσεις του. Ή στον τρόπο που πανηγύρισε το γκολ με την Αούστρια, με την υπόκλιση στον κόσμο. Ή τον πανηγυρισμό στην Λεωφόρο, όταν έδειξε σ’ όλους το σήμα της ΑΕΚ. Ο Λιβάγια είναι τρελαμένος με την ομάδα. Και όσο περισσότερο τρελαίνεται, τόσο μεγαλύτερα είναι τα… μάγια που κάνει μέσα στο γήπεδο.
Πηγή: enwsi.gr