23 Απρ 2017

Η ΑΕΚ στα play offs και ο Λεβαδειακός στη Football League

Η ΑΕΚ εξασφάλισε και μαθηματικά τη συμμετοχή της στα playoffs της Super League κερδίζοντας τον Λεβαδειακό με 0-2 με γκολ των Αραούχο και Μουλόπουλου (αυτογκόλ), ενώ έστειλε οριστικά στην Football League την ομάδα του Κομπότη που ήθελε μόνο τη νίκη στην αναμέτρηση. Ο Αραούχο βρήκε τη λύση στο 88’ μετά από υπέροχη κάθετη του Χριστοδουλόπουλου και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στέλνοντας οριστικά και μαθηματικά την ΑΕΚ στα playoffs της Super League και τον Λεβαδειακό στην Football League (έπεφτε και με ισοπαλία).
Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις τις αναμέτρησης και στο 95’ η ΑΕΚ βρήκε και πάλι δίχτυα μετά από λάθος και του Μουλόπουλου και έκανε το 0-2 με αυτογκόλ όπου ήταν και το τελικό σκορ.