24 Απρ 2017

Ο Αραούχο μπήκε αλλαγή και...τελείωσε τον Λεβαδειακό

Ο Αραούχο μπήκε αλλαγή στο ματς της ΑΕΚ με τον Λεβαδειακό και έδειξε απ’ την πρώτη στιγμή πολύ δραστήριος, ζήτησε μπάλα, κυνήγησε μπάλα, μάρκαρε όπου χρειάστηκε ενώ προσπάθησε να γίνει επικίνδυνος με κάποια σουτ και έξω απ’ την περιοχή, μέχρι που ήρθε το γκολ στο 87ο λεπτό. Ο Αργεντινός έκανε κίνηση στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού και εκμεταλλευόμενος την καταπληκτική μπαλιά του Χριστοδουλόπουλου, έδειξε κι’ αυτός με τη σειρά του την εκτελεστική του δεινότητα και με μονοκόμματο σουτ πάνω στην κίνηση πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ.
Έχοντας κάνει τη μισή δουλειά, θέλησε ο επιθετικός της ΑΕΚ να τελειώσει μια και καλή τον Λεβαδειακό και μετά από οχτώ λεπτά δημιούργησε το 2-0 με μια ωραία κάθετη μπαλιά που ανάγκασε τον Μουλόπουλο, να βρει την μπάλα πάνω στο βήμα και έπειτα να καταλήξει στα δίχτυα της ομάδας του. Κάπως έτσι μέσα σε είκοσι λεπτά παιχνιδιού ο Σέρχιο Αραούχο έκανε αυτό που δεν μπορούσε να κάνουν οι άλλοι, δείχνοντας ξεκάθαρα την κλάση του σε ακόμα ένα παιχνίδι, αλλά πάνω απ’ όλα έδειξε ζεστός ενόψει του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ, για το δεύτερο παιχνίδι του Κυπέλλου Ελλάδος.