Αναμφίβολα η σεζόν που πραγματοποιεί ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς είναι η καλύτερη του στον Ολυμπιακό, δείχνοντας πολύ ώριμος και… πραγματικός αρχηγός. Ο Σέρβος μέσος μέχρι το παιχνίδι με την Αστάνα δεν είχε αντικατασταθεί στη φετινή περίοδο, ενώ είχε γεμάτους αγώνες και με την Εθνική ομάδα της Σερβίας, πράγμα που σημαίνει ότι είναι αρκετά κουρασμένος. Κάτι που δεν φαίνεται όμως στον αγωνιστικό χώρο, με τον «Μίλι» να είναι πάρα πολύ καλός και στην αναμέτρηση με τους Καζάκους, καλύπτοντας χώρους, έχοντας σωστά τρεξίματα, ενώ βοηθούσε τους Μαρτίνς και Φορτούνη και στην ανάπτυξη του Ολυμπιακού, με αποκορύφωμα την υπέροχη ασίστ του στο γκολ του Ελιουνούσι, όπου ο Νορβηγός έγραψε το 2-0.
Τελικά ο Μπέντο και έτσι όπως κύλησε το παιχνίδι βρήκε την ευκαιρία να τον ξεκουράσει και τον αντικατέστησε στο 73ο λεπτό, περνώντας στην θέση του, τον Καμπιάσο. Άλλωστε ο πορτογάλος προπονητής ξέρει πως πλησιάζει και το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ και ήθελε να τον προφυλάξει, με το παιχνίδι ουσιαστικά να είχε τελειώσει αφού το σκορ ήταν ήδη στο 4-1.
Πηγή: gavros.gr