5 Νοε 2015

Χάθηκε στην ομίχλη ο ΠΑΟΚ

Σε έναν αγώνα που έγινε για μεγάλο διάστημα με… φόντο την ομίχλη, ο ΠΑΟΚ ήταν σαν να χάθηκε μέσα σε αυτήν και έχασε με κατεβασμένα τα χέρια από την Κράσνονταρ με 2-1. O Ίγκορ Τούντορ παγιδεύτηκε μέσα στην ίδια του την απόφαση να αλλάξει το σύστημα της ομάδας του και ο Δικέφαλος όχι μόνο ηττήθηκε στην Ρωσία, αλλά αυτή την φορά έκανε και μία πολύ κακή εμφάνιση. Το 4-4-2 δεν του βγήκε του Κροάτη, με τους παίκτες του να μην δημιουργούν πολλές φάσεις, να μην έχουν κατοχή -όπως μας είχαν συνηθίσει- και ο Δικέφαλος πλέον βρίσκεται με το ένα πόδι εκτός της συνέχεια του Europa League. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλός μόνο στα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα εκεί όπου προσπάθησε να απειλήσει μπαίνοντας δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Ωστόσο μετά το πρώτο γκολ που δέχτηκε ο Δικέφαλος, φάνηκε ανήμπορος να αντιδράσει. Το πρώτο γκολ των γηπεδούχων ήρθε στο 35΄ εκεί όπου ο Αχμέντοφ σέντραρε μέσα στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε έφτασε στον Άρι και αυτός με κεφαλιά σημείωσε το 1-0. Η Κράσνονταρ στο 66΄ κέρδισε πέναλτι το οποίο έκανε ο Χαρίσης καο ο Ζοαζοζίνιο έκανε το 2-0, κλειδώνοντας την νίκη για τους γηπεδούχους. Ο ΠΑΟΚ συνέχιζε να είναι όμως άφαντος παρά το γεγονός ότι η Κράσνονταρ έριξε την απόδοση της και κράτησε δυνάμεις. Μία ευκαιρία είχε ο Δικέφαλος με τον Κλάους στο 72΄ να βγάζει όμορφη ασίστ στο Ροντίργκες αλλά το πλασέ του τελευταίου απέκρουσε ο Ντίκαν. Ο ΠΑΟΚ πέτυχε τελικά γκολ, με πλασέ του εξαφανισμένου ως τότε Μακ, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ωστόσο ήταν πλέον πολύ αργά αφού δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και πλέον μόνο με θαύμα μπορεί να περάσει από τους ομίλους του Europa League.
Πηγή: inpaok.com