6 Οκτ 2015

Δεν υπάρχει αντίπαλος γι αυτόν τον Ολυμπιακό

Για δεύτερη φορά μέσα σε λίγα χρόνια, ο Ολυμπιακός πέρασε με 0-2 από την Τούμπα, σκοράροντας, μάλιστα και τα δύο τέρματά του στο πρώτο ημίχρονο. Στη συνέχεια έκανε συντήρηση δυνάμεων και πήρε τη νίκη πολύ πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ. Οι Πειραιώτες, οι οποίοι έδειξαν ότι είναι ομάδα στο γήπεδο, έστειλαν το μήνυμά τους πως αυτή τη στιγμή τουλάχιστον, δεν υπάρχει αντίπαλος. Ο Ολυμπιακός έκανε πολλά καλά πράγματα στο γήπεδο. Σκόραρε, κράτησε μπάλα, πίεσε και στο δεύτερο μέρος έκανε σωστότατο έλεγχο του σκορ και της αναμέτρησης φυσικά. Οι Πειραιώτες ήταν χάρμα ιδέσθαι και δεν άφησαν καμία... ερώτηση αναπάντητη στους αντιπάλους τους. Ήταν μια εμφάνιση πρωταθλητή Ελλάδας αυτή του Ολυμπιακού. Κυριάρχησε κατά κράτος του ΠΑΟΚ και με την απόδοσή του έδειξε πως η καλύτερη ομάδα στη χώρα, είναι ο Ολυμπιακός. Ήταν θέμα χρόνου να άρχιζε να παίζει καλά ο Ολυμπιακός. Πλέον, η περίοδος συνεχίζεται και όλα δείχνουν πως όσο προχωρά ο καιρός, ο Ολυμπιακός θα γίνεται ολοένα και καλύτερος.
Πηγή: gavros.gr