5 Ιαν 2015

Με μοιραίο τον Καρέλη, άφησε βαθμούς στα Γιάννινα

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Παναθηναϊκό το οποίο ολοκληρώθηκε σε δυο δόσεις λόγω της αναβολής του αγώνα της Κυριακής εξαιτίας της ομίχλης μετά από 26 αγωνιστικά λεπτά όπου δεν είδαμε τίποτα ουσιαστικά και κυριολεκτικά. Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, τα 64' που απέμεναν και διεξήχθησαν την Δευτέρα, είδαμε τον Παναθηναϊκό να μπαίνει καλύτερα στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου και εν συνεχεία τον ΠΑΣ στο δεύτερο μέρος να αναλαμβάνει τα ηνία μέχρι και το 80'. Στα τελευταία δέκα λεπτά και οι δυο ομάδες θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη χάνοντας εκατέρωθεν ευκαιρίες ενώ για τους πράσινους ο Νίκος Καρέλης αποδείχτηκε μοιραίος χάνοντας τρεις φάσεις για γκολ σε εννιά λεπτά. Τη δυσαρέσκειά του για την γενικότερη κατάσταση στο πλαίσιο της οποίας συνεχίστηκε ο αγώνας του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό στους «Ζωσιμάδες» εξέφρασε ο Γιάννης Αναστασίου που ωστόσο χαρακτήρισε δίκαιο το τελικό 0-0. «Στο δεύτερο ημίχρονο  έγιναν αρκετές φάσεις αλλά ήταν δύσκολο να παιχτεί ποδόσφαιρο. Το 0-0 είναι δίκαιο αποτέλεσμα. Καλή συνέχεια και στις δυο ομάδες» ανέφερε ο τεχνικός των «πράσινων» μιλώντας στη NOVA μετά το σφύριγμα της λήξης του αγώνα.